Pychowianka

forum kibiców i piłkarzy Pychowianki
Teraz jest Cz maja 02, 2024 6:38 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

za jaką opcją dyżurów jesteś?
sprzęt powinni nosić zawodnicy najmłodsi stażem 33%  33%  [ 10 ]
każdy powinien pełnić dyżury 67%  67%  [ 20 ]
Liczba głosów : 30
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn paź 18, 2010 9:20 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 24, 2006 2:56 pm
Posty: 917
Lokalizacja: możesz wiedzieć?
Zgodnie z inicjatywą prezesa wprowadzamy dyżury na zajmowanie się sprzętem klubowym przed i po meczu.
Z racji tego, że do końca rundy zostały tylko dwa spotkania nie wybiegam z dyżurami za daleko, ponieważ w rundzie wiosennej skład naszej kadry powinien wrócić do normalności :)

najbliższe dyżury*:
24.10.2010 Pychowianka - Porta
Dziki i Paweł Wolnik

30.10.2010 Płomień Kostrze - Pycho
Blondi i Jaro


*w razie spodziewanej nieobecności uprasza się o zgłoszenie jej w niniejszym temacie, by osoby decyzyjne mogły wskazać zastępcę ;)

_________________
cały czas w skippie :D

Obrazek


Ostatnio edytowano Wt paź 19, 2010 6:05 pm przez pio, łącznie edytowano 2 razy




Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 18, 2010 11:08 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt kwi 10, 2009 10:50 pm
Posty: 568
Panowie,

Ja osobiście uważam, że jak w każdej drużynie noszeniem sprzętu winni się zająć najmłodsi zawodnicy.
W moim odczuciu to nie ma to być żadna "kara" czy "piętnowanie" młodszych czy osób z niewielkim stażem w drużynie... Niech to będzie namiastka jakiejś hierarchi w tej drużynie - w tym przypadku wiekowej.
Ja osobiście protestuje, żeby sprzętem zajmował się Blondi, który wystarczająco dużo robi dla Klubu i akurat przytahać sprzęt mogą inni. W tym samym stopniu tyczy się to Jara, o którego zasługach dla Pycho chyba też nie muszę pisać... No kurna, bez jaj !!!
Jeśli "młodzi" protestują i im to nie pasuje to ja mogę nosić sprzęt do końca sezonu...





Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 19, 2010 6:51 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 24, 2006 2:56 pm
Posty: 917
Lokalizacja: możesz wiedzieć?
Solo, ja mam takie samo zdanie jak Ty i już o tym mówiłem. Przeszło bez echa, a sam Blondi chciał, żeby rozpisać takie dyżury - to proszę są.

_________________
cały czas w skippie :D

Obrazek





Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 19, 2010 8:30 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 23, 2006 10:21 am
Posty: 445
jak by co, to dorobiłem potrzebne sortowanie:
http://www.pychowianka.com/index/kadra? ... d=8&sort=7
;)





Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 19, 2010 11:03 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 13, 2008 4:04 pm
Posty: 472
jestem jak najbardziej za postulatem sola!!!zwlaszcza ze o ile mi wiadomo to wkupnego nasi nowi koledzy nie dali (ale moge nie byc poinformowany) a kolega Kosiński miał problem z przejsciem sie po apteczke do szatni na ostatnim meczu wiec nie wiem czy bedzie zadowolony z noszenia strojów i sprzętu....to taka delikatna dygresja
i jeszcze chce zaznaczyc ze na meczu z portą mnie nie bedzie wiec moja kolejka przechodzi na nastepny tydzien

_________________
ŁECHTANKO!!!!!!!





Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 19, 2010 2:26 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 9:46 pm
Posty: 16
solo napisał(a):
Jeśli "młodzi" protestują i im to nie pasuje to ja mogę nosić sprzęt do końca sezonu...

Jestem najmłodszy stażem, więc zaliczam się do "młodych" i chciałbym poinformować że nigdy nie protestowałem oraz nie byłem świadkiem protestów odnośnie noszenia sprzętu... A co do sytuacji z apteczką na ostatnim meczu, to po pierwsze zabrałem ze sobą wodę, po drugie był to mój drugi mecz "u siebie" i nie wiedziałem ze jestem odpowiedzialny także za apteczkę (mógłby mnie ktoś poinformować o moich obowiązkach, niekoniecznie na forum).
Odnośnie komentarza Dzikiego to problem polegał na tym że nie było nikogo z gospodarzy obiektu, dopiero jak pojawił się ktoś to Siara poszedł po apteczkę.





Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 19, 2010 2:58 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 13, 2008 4:04 pm
Posty: 472
nie chodzilo mi o "odpowiedzialność" tylko prosilem zebys po nia poszedl......
amen :P

_________________
ŁECHTANKO!!!!!!!





Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 19, 2010 3:50 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 9:46 pm
Posty: 16
no mówię, że nie było nikogo od szatni... ale dobra, nie ma co się sprzeczać
pozdro

p.s na treningu będę dopiero w piątek





Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 19, 2010 5:00 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 24, 2006 2:56 pm
Posty: 917
Lokalizacja: możesz wiedzieć?
to zaraz zrobimy ankietę i będzie wszystko jasne ;)

_________________
cały czas w skippie :D

Obrazek


Ostatnio edytowano Wt paź 19, 2010 5:00 pm przez pio, łącznie edytowano 1 raz




Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 19, 2010 5:00 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 24, 2006 6:59 pm
Posty: 629
Lokalizacja: BRACI SIĘ NIE TRACI
kosa napisał(a):
no mówię, że nie było nikogo od szatni... ale dobra, nie ma co się sprzeczać
pozdro

p.s na treningu będę dopiero w piątek


Potwierdzam slowa Kosy, nie było gosppdarza, ja przyniosłem i nie widze w tym problemu ( z mojej strony przynajmniej:) )

_________________
POLSKA KRAKÓW PYCHOWICE NASZA WIARA NASZE ŻYCIE





Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 19, 2010 6:27 pm 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 23, 2006 9:15 am
Posty: 821
pio napisał(a):
to zaraz zrobimy ankietę i będzie wszystko jasne ;)


pio sugeruję żeby podać jakiś termin końcowy głosowania





Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 19, 2010 7:30 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 24, 2006 2:56 pm
Posty: 917
Lokalizacja: możesz wiedzieć?
głosujemy do niedzieli 24.10.2010 do godziny 9:47 ;)

_________________
cały czas w skippie :D

Obrazek





Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 19, 2010 8:13 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt kwi 10, 2009 10:50 pm
Posty: 568
A ja to ostatnio tylko się dopierdzielam no ale trudno - ktoś musi 8)
Czy do podejmowania takich decyzji to przypadkiem nie byłaby najlepsza Rada Drużyny wraz z trenerem a nie jakieś anonimowe ankietki :) ?
W końcu po coś chyba ta Rada powstała, a że była wybrana przez wszystkich zawodników to jak się domyślam (może źle..) po to, żeby reprezentować właśnie całą drużynę...





Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 19, 2010 8:23 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 24, 2006 2:56 pm
Posty: 917
Lokalizacja: możesz wiedzieć?
na zbiórce przed meczem 2/3 rady drużyny jasno określiło się za pierwszą opcją ankiety ;)


1/3 rady się spóźniła 8)

_________________
cały czas w skippie :D

Obrazek





Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 22, 2010 10:59 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt kwi 10, 2009 10:50 pm
Posty: 568
To jak w końcu ? Ktoś z "Młodych" poczuwa się do obowiązku? Czy mamy postępować wg dyżurów? Bo jeśli tak to ja będę w ndz na Parkowej o 11:00 i zgodnie z obietnicą wezmę ten sprzęt zamiast chłopaków...





Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 23, 2010 4:00 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 13, 2008 4:04 pm
Posty: 472
solo perełeczko :) prawo to prawo a zdanie rady to zdanie rady szkoda sie goraczkowac

_________________
ŁECHTANKO!!!!!!!





Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 23, 2010 5:11 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr cze 03, 2009 9:54 pm
Posty: 302
No k*** mac!!!
za jaką opcją dyżurów jesteś?
sprzęt powinni nosić zawodnicy najmłodsi stażem
42% [ 8 ]
każdy powinien pełnić dyżury
57% [ 11 ]

Wszystkich Głosów : 19
Panowie. Kamraci. Towarzysze doli i niedoli. Jak swiat pilkarski stary, regula zawsze byla prosta. Kto nowy lub mlody taha sprzet. Ja osobiscie nie widze problemu w tym by nosic brudy meczowe, bo jako szczyl natarmosilem sie tego, ale wydaje mi sie ze powinno byc wlasnie tak, ze Ci z najmniejszym wkladem w druzyne, a tak z natury rzeczy maja swiezaki, pojawiali sie odpowiednio wczesniej i poczekamli kilka minut dluzej po meczu by sprawe zalatwic. Ekipa pilkarska to nie jest najlepsze pole manewru do eksperymentow z demokracja. Tam gdzie same chlopy jakas hierarchia musi byc. I nie widze nic zdroznego lub ujmujacego w tym noszeniu. Sam ostatnim razem to zrobilem. Wiec jeszcze raz apeluje do rozsadku decydentow: czytaj Prezes, Rada Druzyny i Trenejro by ustanowic ww regule jako obowiazujaca. Amen.





Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 24, 2010 8:41 am 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 23, 2006 9:15 am
Posty: 821
Po pierwsze każdy w Pycho może i powinien mieć swoje zdanie. Sztuka polega na tym żeby mimo różnego zdania umieć szanować zdanie kolegów.

Każda kwestia, która podlega dyskusji jest ważna, ale żadna nie jest na tyle ważna, aby dzieliła Pycho. Zdania możemy mieć różne, noszenie sprzętu to kwestia, którą trzeba rozwiązać, ale nie jest na tyle istotna żeby przez nią dochodziło do jakiś podziałów. Ja do tego tak podchodzę i mam nadzieję, że pozostali też.

Mój pogląd (poniżej postaram się go uargumentować) w kwestii noszenia sprzętu jest inne niż przedmówców, ale jak najbardziej ich pogląd szanuję, tym bardziej, że jest przez nich uzasadniony. Oczywiście przy decyzjach głos przedmówców musi być wzięty pod uwagę, ale głos osób, które nie mówią tak głośno również.

W strukturze organizacyjnej Pycho jest tak, że najwyższą władzą jest Walne Zebranie Członków, o jeden szczebel wyższą niż Zarząd. Dlaczego? Dlatego, że przemawia przez niego głos ogółu. Nie wyobrażam sobie gdyby na Walnym została przegłosowana uchwała, a następnie Zarząd stwierdziłby, że nie będzie się do niej stosował, bo ma inne zdanie.
Analogicznie powinno być w relacji Kadra - Rada Drużyny. Skoro już zapytano wszystkich o zdanie, to jak można zdania większości nie uszanować.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby gdyby nie trzeba było tworzyć żadnej reguły co do noszenia sprzętu, a noszenie sprzętu byłoby spontaniczną reakcją. Ktoś widzi, że trzeba pomóc zanieść, pozbierać, posprzątać robi to sam z siebie. Raz jeden raz drugi. Ty zbierałeś tydzień temu to może ja tym razem... ale nie czarujmy się nie te czasy i nie ta mentalność ludzka, więc jest potrzeba wprowadzenia jakiejś zasady.

Jako inicjator pomysłu założenia Pycho, jeden z założycieli, Prezes i działacz z ponad siedmioletnim stażem, uważam że najlepszą, a zarazem najbardziej sprawiedliwą dla Wszystkich będzie reguła gdzie wszyscy zawodnicy z kadry, dwójkami, po kolei pełnili dyżury.

Dlaczego?
Może w innych klubach metoda najmłodszy i najświeższy jest święta, ale to nie jest inny klub, to jest Pychowianka. Często w wywiadach z zawodnikami, kibicami, które wcześniej ukazywały się dużo częściej podkreślano, że w Pycho jest jakaś inna atmosfera (niż w innych klubach), bardziej przyjacielska, rodzinna. Coś tą atmosferę buduje, może to, że osoba która przychodzi do klubu czuje się jak wśród swoich, nie jest od razu ustawiana w hierarchii, czy obrzucana obowiązkami (np. nie wiem czy Maciek Kosiński, poczuł przyjacielską, rodzinną atmosferę) Podkreślam. Może, nie na pewno. W każdym razie coś ten klimat buduję, coś czego w innych klubach nie ma, więc przyjmowanie rozwiązań z innych klubów jako świętość jest nierozważne, musimy przyjmować te rozwiązania, które u nas się sprawdzą, nie patrząc czy są święte, czy nie.

Może nie wszyscy młodzi stażem wiedzą, ale jeszcze kilka lat temu, gdy graliśmy w Pychowicach, były zupełnie polowe warunki i partyzantka. Osoby piastujące tak zaszczytne i prestiżowe stanowiska jak Prezes (wtedy Andrzej) i wiceprezes (wtedy ja) rysowały linie przed meczem, zawieszały siatki i również sprzątały szatnie i stroje (żart, nie ironia). Po prostu taki klub i takie warunki, nie było miejsca na zaszczyty, hierarchię. Chcieliśmy grać w piłkę, mieć drużynę, to musieliśmy wszyscy zapierdalać.
Teraz sytuacja wygląda lepiej, ale niektóre kwestie się nie zmieniają.
Na Walnym Zebraniu MZPN, na którym ostatnio miałem okazję być (16.10.2010) jeden z działaczy powiedział, że w małych klubach tak jest, że Prezes jest Prezesem, gospodarzem obiektu, księgową i sprzątaczką. Ja do tego dodałbym jeszcze parę funkcji. Sprzęt na treningi wożę od 7 lat, po treningu go zabieram i zanoszę na drugie piętro do siedziby klubu, a byłem myślę, że na ok 90 % treningów, więc trochę tego było. Niektórym ciężko ten sprzęt przenieś spod budy do samochodu. Sprzęt przed meczem to samo, ktoś koszuli musi poukładać i przywieźć na boisko, po meczu stroje odwieźć do pralni, a sprzęt do siedziby.

Ja się nie żalę, ja piszę jak jest, więc nie mówmy o hierarchii, o zaszczytach i o zasługach. Przeniesienie sprzętu z boiska do samochodu nie jest w moim odczuciu czynnością aż tak ciężką, uwłaczającą w godność żeby nie mógł tego robić każdy.

Poza tym, z organizacyjnego punktu widzenia metoda, której ja jestem zwolennikiem, jest prostsza.

Jest kadra, jest schemat i jest rozpiska i jest wszystko jasne.

Jeżeli sprzęt będą miały osoby najmłodsze lub najświeższe pytań będzie bądź ile.

1. Najmłodsze, czy najświeższe?
2. Ile osób najmłodszych, najświeższych jest wyznaczonych do noszenia sprzętu?
3. Co w przypadku, kiedy jeden odpada? (Kontuzja, nieobecność)
4. Czy ktoś tego będzie pilnował? Czy zostanie ustalone, a ja będę później te osoby gnębić?
5. Czy jeżeli do klubu przyjdzie 40 letni gwiazdor np. Matyja też ma nosić sprzęt, czy on nie musi? Jeżeli nie musi to dlaczego?
6. Co w sytuacji jak przez 2 lata do klubu nikt nie przyjdzie. Czy sprawiedliwe będzie, żeby te same osoby nosiły sprzęt przez dwa lata?
7. Co na to najmłodsi najświeżsi? Ciekawe jak głosowali.

Chciałem jeszcze trochę napisać, ale czas ucieka. Mam nadzieję, że ten post zdążą przeczytać zawodnicy przed meczem.

Decyzję pozostawiam Radzie Drużyny, ale mam nadzieję, że będą reprezentowali wszystkich, a nie siebie. Na pewno zobowiązuję Radę Drużyny do egzekwowania przyjętej przez nich reguły.

P.S.
To co Marek powiedział w szatni odnośnie dyżurów, było jego spontaniczną reakcją. Nie ja kazałem mu tak powiedzieć. Dzięki Marek, bo jako zdaje się jedyny zauważył, że coś jest nie tak.





Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 24, 2010 8:54 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 24, 2006 6:59 pm
Posty: 629
Lokalizacja: BRACI SIĘ NIE TRACI
W 100% popieram Prezesa. Właśnie to czyni Pychowianke "inna" niż pozostałe Kluby. Nie ma podziałów na lepszych i gorszych, słabych i mocnych, młodych i starych.

I jeszcze jedno pytanie. Kto z glosujących "młodzi maja nosić", sam jako młody podszedł do Łukasza i powiedział "jestem młody, chętnie ponoszę sprzęt" ??????

_________________
POLSKA KRAKÓW PYCHOWICE NASZA WIARA NASZE ŻYCIE





Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 24, 2010 4:42 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 24, 2006 2:56 pm
Posty: 917
Lokalizacja: możesz wiedzieć?
ja głosowałem za 1 opcją ale nie dlatego, że sam się zgłaszałem jak przychodziłem do Pycho tylko dlatego , że przychodząc do klubu byłem przygotowany także na taką ewentualność, bo w każdym klubie jakaś hierarchia panuje ;)

Ale jak ustaliliśmy, większość ma rację, więc obowiązują dyżury, ale posty o jakichkolwiek podziałach były conajmniej dziwne, bo to że mamy odmienne zdanie nie powinno dziwić vide dzisiejsza sytuacja w przerwie odnośnie zdjęć.
Pozdrówki, dzięki za zwycięstwo! :)

_________________
cały czas w skippie :D

Obrazek





Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL